Kanapa stylowa rozebrana i naprawiona stolarka. Widzimy naciągnięte pasy, przyszyte sprężyny, a następnie usznurowane.
 

Odrobienie- po usznurowaniu założone płótno jutowe na sprężyny, nałożona trawa morska, uformowane i obszyte kanty, które tworzą kształt siedziska.
 

Pikierowanie- nałożenie trawy morskiej lub włosia, przykryte watą tapicerską. Tak przygotowane siedzisko kryjemy białym płótnem.
 


 


Renowacja krok po kroku

Renowację mebli przeprowadzamy w sposób kompleksowy, zniszczone meble rozbieramy do konstrukcji szkieletu drewnianego. Oczyszczamy konstrukcję mebla z wszelkich zanieczyszczeń i zużytych części tapicerki. Jeśli drzewiec mebla jest połamany lub rozklejony zostaje naprawiony w zakresie stolarskim, a następnie przystępujemy do zakładania poszczególnych elementów tapicerki.

W meblach wykonanych metodą tradycyjną stosujemy pasy parciane, spężyny dwustożkowe, które sznurujemy, następnie zakładamy płótno jutowe i przystępujemy do tzw odrobienia z trawy morskiej, które tworzy kształt siedziska i oparcia. Następną czynnością jest pikierowanie tzn. nakladanie kolejnej warstwy trawy morskiej lub włosia i nałożenie waty tapicerskiej i pokrycie płótnem. W ten sposób przygotowane siedzisko lub oparcie jest gotowe do pokrycia tkaniną obiciową.