O naszej pracowni

Nasza firma istnieje od 1967r. Jestem drugim pokoleniem które zajmuje się tapicerstwem . Działalność rozpoczął mój ojciec Władysław Gajowy , który był mistrzem rzemiosła , swoją wiedzę i umiejętności przekazał mnie.

W naszej firmie zajmujemy się renowacją starych mebli , antyków , mebli stylowych oraz mebli współczesnych i nowoczesnych. Po renowacji odzyskują one swój blask i urok ciesząc ponownie swoich właścicieli.

Naprawiamy antyki zgodnie ze sztuką tapicerską używając materiałów tradycyjnych, właściwych dla minionej epoki: sprężyn sznurowanych, trawy morskiej, włosia itp. Prowadzimy także renowacje mebli współczesnych i nowoczesnych . Posiadamy też wzory mebli stylizowanych, które często wykonujemy na zamówienie . Wykonamy też na zamówienie nowe meble według wzoru i życzenia klienta.

W naszej pracowni posiadamy duży wybór tkanin i skór na meble stylowe i nowoczesne.

Dojeżdzamy do klienta aby wycenić usługę, mamy ze sobą według potrzeb wzory tkanin. Na terenie Warszawy zapewniamy bezpłatny transport.

Ostatnio wykonane praceRenowacja krok po kroku

Renowację mebli przeprowadzamy w sposób kompleksowy, zniszczone meble rozbieramy do konstrukcji szkieletu drewnianego. Oczyszczamy konstrukcję mebla z wszelkich zanieczyszczeń i zużytych części tapicerki. Jeśli drzewiec mebla jest połamany lub rozklejony zostaje naprawiony w zakresie stolarskim, a następnie przystępujemy do zakładania poszczególnych elementów tapicerki.

W meblach wykonanych metodą tradycyjną stosujemy pasy parciane, spężyny dwustożkowe, które sznurujemy, następnie zakładamy płótno jutowe i przystępujemy do tzw odrobienia z trawy morskiej, które tworzy kształt siedziska i oparcia. Następną czynnością jest pikierowanie tzn. nakladanie kolejnej warstwy trawy morskiej lub włosia i nałożenie waty tapicerskiej i pokrycie płótnem. W ten sposób przygotowane siedzisko lub oparcie jest gotowe do pokrycia tkaniną obiciową.